неділя, 5 травня 2013 р.

Толерастія

 Вікіпедія говорить що толерантність (від лат. tolerantia – терпіння) – у загальному значенні здатність приймати щось, не схвалюючи це. В нинішній ситуації, в цілому світі, толерантність переростає в толерастію. Зараз спробую пояснити. Яскравий приклад толерастії це те що зараз відбувається навколо питання сексуальних меншинств. Гей паради, травесті вечірки, чорний, голубий, рожевий та інший піар. Модно бути гомосексуалістом, модно це показувати і т.д. Коли ми це приймаємо - це толерастія. Нам насаджують щось і ми так толерастично - все нормально, це норма... Дивно. Дуже дивно. Якщо гей каже - я гей! це нормально, це сміливо. Він визнав свою інакшість. Ура! Товарісчі! А коли я кажу - мені це неподобається - одразу кричать: гомофоб!! Ти не толерантний!!! Вважаю: мовчати, коли тобі щось неподобається це і є толерастія. Прикладів толерастії можна наводити дуже і дуже багато. Це хвороба нашого суспільства. Ми мовчимо, вважаючи що ми вчиняємо толерантно, а хтось цим влучно користається. Не можу не згадати геноцид євреїв. Не дай Боже, десь публічно виказати думку, яка є відмінною від канонічної єврейської загальнопринятої історії - все! Ти антисеміт! Чур тобі, чур!!! Зате, голодомор в Україні євреї не визнають як акт геноциду. Не було нічого, каже офіційний Ізраїль, визнайте те що Палестинці захопили наші землі, і ми визнаємо голодомор... Так от, мовчати про це - це є толерастія...
 Толерастія проникла в наше життя на всіх рівнях, ми мовчимо, терпимо, намагаємось бути толерантними. А насправді толерастіємо...
 Не потрібно мовчати якщо Вам щось не подобається. Говоріть правду. Можливо, Ваша правда допоможе комусь побачити ситуацію з іншого боку, можливо, після Ваших слів людина задумається. Не кривіть душею - їй від цього болить. Все що тут написано моя особиста думка.

P. S. : отримав  коментар від vityok (http://vityok.livejournal.com/) , за що щиро вдячний,  зрозумів що незовсім влучно розповів що таке толерастія.
Толерастія це - коли ми терпимо чиїсь висловлювання, дії, вчинки які тим чи іншим чином можуть зашкодити нам, нашому добробуту, нашому світогляду, нашим переконанням. Коли хтось виливає бруд на нас переконуючи що він лікувальний, а ми розуміючи що це звичайне болото, і мовчимо чи навіть погоджуємось - ось це є толерастія.
Ще раз хочу зазначити - все що тут написав мої думки, які я висловлюю. Дякую за розуміння.

2 коментарі:

 1. По-перше: т.зв. "толерастія" нині крокує не всім світом. далеко не всім. Варто бодай подивитись на Північну Африку -- Близький Схід. Чи є там бодай мінімальне поважно-толерантне ставлення навіть не до "геїв", а до хоча б релігійних менших?

  Навряд. Можна навести іще купу різних прикладів відсутності толерантного ставлення до інших (релігійних меншин, сексуальних меншин, інакомислячих в комуністичних країнах, тощо).

  Офіційний Ізраїль не каже що не було нічого, навпаки: "Ліберман пояснив, що, визнавши Голодомор трагедією, Ізраїль не звинувачує в ній Росію й не визнає її актом геноциду"

  http://www.bbc.co.uk/ukrainian/ukraine/2010/12/101201_wikileaks_golodomor_khyzhnyak_ek.shtml

  Ізраїлю важливо здобути союзників у конфлікті з арабами. Україні — колись було важливим визнанання Голодомору геноцидом. Тому можливість для порозуміння була, попри той тиск, який чинять кремляді на інші країни через це питання.

  Тепер рух за міжнародне визнання Голодомору геноцидом українського народу загальмований після поразки Ющенка на виборах 2010. Тому сварити когось за те, що не лізе на ножі через високі ідеали, особливо тоді, коли Україні це офіційно не потрібно — не дуже чесно.

  Коротше кажучи, не треба перебільшувати роль толерантності-толерастії в нашому житті.

  ВідповістиВидалити